5 trendów – nowoczesne biuro aranżacje

Czy wiesz, że do firm oferujących pracownikom dobre warunki zatrudnienia, w tym komfortowe zaplecze socjalne, wysyłanych jest nawet kilka razy więcej CV, aniżeli do takich, które nie zwracają uwagi na te aspekty? Okazuje się, że nowoczesne biuro jest dzisiaj nie tylko w pełni funkcjonalne, ale również na tyle atrakcyjne wizualnie, że wydajność pracy zatrudnionych wzrasta. Na jakie elementy wyposażenia przestrzeni biurowej zwracać szczególną uwagę? Jak stworzyć nowoczesne biuro?
Aranżacje i 5 głównych trendów prezentujemy poniżej.

Nowoczesne biuro - aranżacje według potrzeb

Statystyki jasno potwierdzają, że nawet 90% pracowników zwraca uwagę na wystrój przestrzeni biurowej. Aktualnie na rynku zatrudnienia rządzi pracownik i to jego potrzeby są dzisiaj priorytetem. Nowoczesne wnętrze biura to takie, w którym panuje odpowiednie oświetlenie oraz temperatura, zapewniona jest dobra jakość powietrza oraz zostaje zminimalizowany poziom hałasu. Znaczenie ma również jakość Wi-Fi, zorganizowana strefa ciszy, właściwie wyposażone zaplecze socjalne, w tym kuchnia oraz toaleta i oczywiście wygodne stanowisko pracy. Sami zatrudnieni potwierdzają, że
aranżacja nowoczesnego biura zakłada zastosowanie innowacyjnych rozwiązań. Zgodnie z pojawiającymi się rozwiązaniami technologicznymi, które usprawniają proces wykonywania zawodowych obowiązków.

Jaki efekt pozwalają uzyskać nowoczesne biura? Wnętrza zgodne ze światowymi trendami to miejsca pełne energii do działania, wpływające na wzrost wyobraźni i kreatywności, dobrego samopoczucia, zaangażowania, a co za tym idzie, lepszej efektywności realizowanych zadań.

Potrzebujesz pomocy przy aranżacji przestrzeni biurowej? Zobacz naszą ofertę!

blog

Aranżacja nowoczesnego biura typu open space

Wspólna przestrzeń to dzisiaj najczęściej stosowany model, jeśli pod uwagę weźmiemy nowoczesne biura. Wnętrza zamknięte nie pozwalają na sprawną komunikację pomiędzy pracownikami, zaś open space korzystnie wpływa na relacje w zespołach i pomiędzy działami. Jeśli organizacja pracy ma przebiegać komfortowo, wydajnie, ale jednocześnie w dobrej atmosferze, otwarta przestrzeń biurowa jest jak najbardziej wskazana.

Funkcjonalne wnętrze typu open space musi jednak uwzględniać co najmniej kilka ważnych czynników. Rzeczywiście ma dawać swobodę, ale jednocześnie musi zapewniać choć minimalną dozę prywatności.

Jak ma wyglądać tego rodzaju nowoczesne biuro? Aranżacje przestrzeni open space są z reguły minimalistyczne. Wykorzystane materiały mają optycznie powiększać wnętrze, muszą być najlepszej jakości i raczej neutralne – weźmy pod uwagę, że w jednym pomieszczeniu spotykają się pracownicy w różnym wieku, prowadzący różny styl życia, mający różne charaktery i upodobania, dlatego klimat ma być ponadczasowy i uniwersalny. Dominuje biel oraz przeszklenia, w przestrzeniach otwartych nie ma miejsca na zbędne dekory, które mogą jedynie rozpraszać personel. Już obecność innych zatrudnionych stanowi wystarczający bodziec. Właśnie tak wygląda aranżacja nowoczesnego biura.

O czym należy pamiętać, urządzając nowoczesne biuro? Aranżacje przewidują, iż do lamusa odeszły już tzw. boxy, nawet te zorganizowane na dużych przestrzeniach. Intymność udaje się zapewnić zatrudnionym w zupełnie inny sposób, chociażby wydzielając sale konferencyjne czy miejsca do samodzielnej pracy lub w ograniczonym gronie.

Biuro nowoczesne - aranżacje części wspólnej

Ta moda przyszła do nas z Zachodu i od razu zyskała licznych zwolenników. Dzisiaj na takie zastosowania decydują się już nie tylko prestiżowe korporacje, ale również niewielkie, rozwijające się firmy. Mowa o częściach wspólnych przestrzeni biurowej, które zostają zorganizowane specjalnie dla pracowników. Tzw. strefy ciszy i relaksu albo pokoje rozrywek, to obecnie powszechny trend, jeśli pod uwagę weźmiemy nowoczesne biuro, aranżacje takich przestrzeni dają „szerokie pole do popisu”.

Czy wiesz, że po każdej godzinie pracy, zatrudniony powinien przynajmniej przez 5 minut odpocząć? W strefie ciszy może zrelaksować się na wygodnej leżance, a nawet skorzystać z fotela masującego. W pokoju rozrywek ma zaś okazję pograć w tzw. piłkarzyki, planszówki czy inne gry zespołowe. Dla zatrudnionych to nie tylko opcja na odpoczynek od zawodowych obowiązków, ale też szansa na poznanie się i wypracowanie pozytywnej atmosfery oraz relacji. Dokładnie tak samo działają
spotkania oraz wyjazdy integracyjne, w które zresztą także inwestuje już większość przedsiębiorstw.

W co jeszcze powinno być wyposażone biuro nowoczesne? Aranżacje części wspólnej uwzględniają też zaplecze socjalne. Normą jest już ekspres do kawy w kuchni czy dystrybutor z wodą filtrowaną. Coraz więcej firm stawia na rozwiązania sprzyjające ochronie przyrody, a standardem stały się już dni z dostawą świeżych warzyw i owoców dla pracowników.

Nowoczesne biuro - aranżacje stanowisk pracy według trendów wystroju wnętrz

Warto zdać sobie sprawę, że styl aranżacji siedziby firmy i poszczególnych przestrzeni biurowych ma kolosalne znaczenie, jeśli uwzględnimy jej wizerunek – nie tylko na zewnątrz, ale też w strukturach wewnętrznych. Nowoczesne wnętrze biura to takie, które jest dopasowane do charakteru działalności. Kolorystyka, wybór mebli oraz dekory wpływają na klimat danego miejsca, jego postrzeganie oraz energię. Co więcej, przedsiębiorstwa prężnie działające w określonych sektorach rynku nie mogą pozwolić sobie na dowolność w zakresie urządzania biura – stanowi o tym niepisana etykieta.

Firmy wprowadzają najczęściej styl klasyczny. To on jest uniwersalny, pasuje do każdej przestrzeni i stwarza podstawy optymalnej funkcjonalności. W razie potrzeby z łatwością można zmienić klimat biura, na przykład dodatkami dekoracyjnymi.

Typowa jest również aranżacja nowoczesnego biura, bo dzięki niej firma zyskuje prestiż, pozytywny wizerunek oraz jest uznawana za prężnie rozwijającą się i podążającą za światowymi trendami. W tym przypadku sprawdza się wręcz sterylna biel, meble multifunkcjonalne, rozwiązania typowe dla tzw. inteligentnego domu, chociażby w ramach oświetlenia czy utrzymania doskonałej jakości powietrza.

Nowoczesne wnętrze biura - klucz do sukcesu

Zawsze warto stawiać na innowacyjne technologicznie opcje, chociaż te stanowią niemałą inwestycję finansową. Firma, która chce stworzyć miejsce wykonywania pracy zgodnie z obowiązującymi trendami, powinna zatrudnić w tym celu wyspecjalizowanych projektantów. Na rynku nie brakuje tych, którzy zajmują się urządzaniem przestrzeni komercyjnych. Jedną z firm, która ułatwi Ci stworzenie aranżacji, jest właśnie Stilia.
Jeżeli potrzebujesz pomocy przy aranżacji wnętrza biura, skontaktuj się z nami!