Aranżacja wnętrz biurowych: trendy dla architektów, które zrealizujesz ze Stilią

Aby aranżacja wnętrz biurowych prezentowała się pięknie, unikatowo, a także ponadczasowo, należy zadbać o odpowiednie wyposażenie. Dzięki naszym ekspertom stworzysz idealną przestrzeń do pracy. Zapraszamy, pomożemy Ci poznać nowoczesny trend w branży wnętrzarskiej! Zbliż się do natury i ekologii, bo to najmodniejszy kierunek aranżacji biurowych przestrzeni.

Powrót do natury - kolory ziemi i nie tylko

Wśród natury człowiek czuje spokój i ukojenie. Bliskość z przyrodą zmniejsza poziom stresu i wprawia w pozytywny nastrój. Nic więc dziwnego, że we współczesnych biurach królują kolory ziemi! Beże, brązy, zielenie, szarości kojarzą się z piaskiem, drewnem, roślinnością, niebem. To właśnie kolory, które stanowią zdecydowany hit w aranżacji wnętrz biurowych.

Naturalne barwy w połączeniu z błękitem i słonecznymi odcieniami tworzą ciepły, a także relaksujący nastrój.  Chcesz zaaranżować nieszablonową przestrzeń? Przełam kolory ziemi inną, modną barwą np. pomarańczą, przybrudzonym różem. W ten sposób Twoja aranżacja wnętrz biurowych zyska kreatywnego, ale nadal spójnego wymiaru.

Sprawdź również inne artykuły o podobnej tematyce:

 

 

aranżacja wnętrz biurowych, trendy dla architektów
aranżacja wnętrz biurowych, trendy dla architektów

Próba zapewnienia efektu "domowości"

Co jest naprawdę na czasie? Aranżacja wnętrza biurowego wyróżniająca się domowymi elementami. Mogą to być sofy, kanapy, dywany i wykładziny, czyli wszystko, co nawiązuje do relaksu, przytulności domowego zacisza.  Najnowsze trendy jednoznacznie wskazują, że przestrzeń biurowa nie służy już wyłącznie do pracy. Idealnie zaprojektowane miejsce, zapewnia możliwość odpoczynku w komfortowych warunkach.

Efekt „domowości” można uzyskać na różnorodne sposoby. Wykorzystaj mięsiste tkaniny i różnokształtne faktury, a stworzona przez Ciebie aranżacja wnętrz biurowych, wpisze się w nowoczesne trendy panujące w modnych pomieszczeniach. Biuro dzięki domowym dodatkom staje się przytulne, a jednocześnie nadal może olśniewać eleganckim designem.

Minimalizm w oświetleniu

Na aranżację wnętrz biurowych duży wpływ wywiera magia oświetlenia. Odpowiednie światło nie tylko zwiększa funkcjonalność przestrzeni, ale również kreuje nastrój i kształtuje pożądany wygląd np. biura. Zastanawiasz się, jakie oświetlenie jest obecnie na topie? Odpowiedź jest oczywista – minimalistyczne.

Oświetlenie w minimalistycznym stylu to sposób na aranżację wnętrz biurowych, w których panuje prostota i przestronność, ale również ponadczasowość. Minimalizm to piękno ukryte w nieskomplikowanych formach, a mogą to być zarówno lampy sufitowe oraz stojące, jak i np. kinkiety. Ten modny styl wyróżnia się geometrycznymi formami, jednobarwnymi kolorami, prostymi liniami i kątami oraz dbałością o każdy szczegół.

Minimalistyczne oświetlenie idealnie komponuje się z nowoczesnością, pozwala uzyskać harmonię i porządek. Warto pamiętać, że prosta forma wcale nie musi być nudna. Wysokiej jakości produkty mogą stanowić unikatowy, funkcjonalny, estetyczny i użyteczny element wnętrza.

aranżacja wnętrz biurowych, trendy dla architektów

Ekologiczne rozwiązania

Aranżacja wnętrz biurowych, która charakteryzuje się ekologicznymi rozwiązaniami, staje się bardziej świadoma, a jednocześnie przyjemniejsza. Ekologia, czyli troska o środowisko (rozpatrywana w różnych kontekstach), staje się niezwykle ważna nie tylko w życiu codziennym, ale również w biurowej przestrzeni. Zaprojektuj wnętrze zgodnie z ekologicznymi możliwościami i wznieś swój projekt na wyższy poziom!

Styl eko w aranżacji wnętrz biurowych wyróżnia się naturalnym porządkiem i wykorzystaniem materiałów recyklingowych. To wszystkie elementy wnętrza (zarówno meble, jak i dodatki), które można poddać recyklingowi. Design biura oparty na produktach wykonanych z recyklingowych materiałów to zdecydowanie nowy i mocny trend wnętrzarski! Królują tutaj naturalne materiały np. drewno, bambus i brak tworzyw sztucznych – bardzo często przyczyniających się do degradacji środowiska.

Szukasz propozycji produkowanych z ekologiczną myślą? Zwróć uwagę na produkty z surowców certyfikowanych przez FSC® lub PEFC. W ten sposób wykreujesz wnętrze zgodne z aspektami ekologicznymi, jednocześnie popierając ideę zróżnicowanego leśnictwa.


Podsumowanie: Jak może pomóc Ci Stilia w aranżacji wnętrz biurowych?

Koncepcja architekta jest dla nas najważniejsza! Czeka Cię aranżacja wnętrz biurowych? Masz już pomysł, ale brakuje Ci produktów, aby zakończyć udaną realizację? Naszą markę tworzą doświadczeni architekci, którzy z ogromną przyjemnością pomagają w przygotowaniu projektu architektonicznego, ale nie tylko! Stilia przede wszystkim wspiera w realizacji wizji twórcy. Posiadamy bogatą ofertę produktów idealnych do wyposażenia nowoczesnego biura w każdym stylu.

Nasza propozycja dedykowana jest wszystkim architektom, dla których liczy się projektowanie, a nie nieustanne poszukiwanie rozwiązań. Współpracując z marką Stilia otrzymasz wsparcie, które pomoże Ci zwiększyć zadowolenie klientów. Doradzamy, wybieramy i proponujemy wyposażenie biura, a także aranżację wnętrza zgodnie z konkretną koncepcją!