Biuro w stylu loftowym — propozycje aranżacji

Z roku na rok styl loftowy zyskuje coraz większą popularność. Trudno się dziwić – surowa i jednocześnie funkcjonalna przestrzeń zapewnia idealne warunki do wzmocnienia kreatywności podczas wykonywania codziennych obowiązków. W jaki sposób urządzić biuro w stylu loftowym?

Czym wyróżnia się biuro w stylu loftowym?

Biuro w stylu loftowym wyróżnia się wysokimi sufitami oraz otwartymi przestrzeniami. Open space ma dużo zalet, jednak nie zawsze znajdzie swoje zastosowanie. Wydzielenie miejsc pracy może pozytywnie wpływać na wydajność pracowników.

By nie ograniczać dostępu do światła dla poszczególnych sektorów biura, warto rozważyć szklane ściany. Doskonale sprawdzą się one zarówno w dużych przestrzeniach firmowych, jak i dużo mniejszych metrażach home office. Nie zmniejszają optycznie przestrzeni i nadają jej stylowy klimat, co jest bardzo istotne w przypadku biura w stylu loft.

Dopełnieniem koncepcji biura w stylu loftowym są drzwi przesuwne, które będzie można łatwo zamknąć i otworzyć w razie potrzeby. Takie rozwiązanie pozwoli na ergonomiczną organizację pracy – zespołowej lub samodzielnej. Przeszklenia zapewniają pewną izolację dźwiękową, co przełoży się na komfortowe warunki pracy. Alternatywnym rozwiązaniem na zapewnienie chwili spokoju do wykonywania obowiązków są także szklane drzwi.

biuro w stylu loftowym
biuro w stylu loftowym

Biuro industrialne a ergonomia miejsca pracy

Biuro industrialne cechuje się widocznością rur i przewodów wentylacyjnych, uwypuklonych elementów konstrukcyjnych, hydraulicznych oraz elektronicznych. Wrażenie przestronności można łatwo uzyskać dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów, dlatego biuro w stylu loft jest tak często uzupełniane o drewno.

Biuro w stylu industrialnym powinno być przede wszystkim ergonomiczne. Każdy człowiek ma inne potrzeby, dlatego meble muszą mieć możliwość łatwej regulacji, by uniknąć potencjalnych urazów spowodowanych powtarzalnymi ruchami (np. pisaniem na klawiaturze), uciskaniem nerwów przy zbyt mocnym wygięciu nadgarstka lub nieprawidłowym siedzeniu na krześle.

Jakie meble powinny znaleźć się w biurze industrialnym?

Surowe meble w biurze loft to nowoczesne, ergonomiczne konstrukcje, które nie zakłócają idei otwartej przestrzeni. Idealne biuro to połączenie metalowych elementów z drewnianymi blatami – w ten sposób uzyskasz surowość i minimalizm w klasycznym wydaniu.

Biurka i stoły do pracy należy uzupełnić o krzesła. W kwestii designu należy kierować się przede wszystkim komfortem użytkowania. Świetnie zatem sprawdzą się tapicerowane welurowe siedziska lub stworzone ze skóry ekologicznej w stonowanym kolorze. Nie zaburzą surowego charakteru pomieszczenia i pozwolą na wygodne wykonywanie obowiązków przez wiele godzin.

Pozostałe meble powinny być tak dobrane, by nie zasłaniać otwartych przestrzeni. Polecamy proste regały wykonane z drewna połączonego z metalem, które kolorystycznie pasują do stołu lub biurka.

Regały najlepiej ustawić bezpośrednio przy ścianie, ale przy zachowaniu pewniej odległości od okna, by nie ograniczać dostępu do naturalnego światła.

Meble loftowe warto także uzupełnić o właściwe oświetlenie. W biurze loft najlepiej postawić na metalowe elementy i duże odsłonięte żarówki. Pamiętaj, że zadaniem lamp jest oświetlenie jak największej ilości powierzchni, stąd brak klosza lub innej osłony.

biuro w stylu loftowym, biuro industrialne

W jakich pomieszczeniach najlepiej stworzyć biuro w stylu loft?

Biuro industrialne powinno wyróżniać się przestrzenią, która przywodzi na myśl pofabryczne wnętrza. Nie pasują do nich miękkie wykładziny czy zasłony. Ozdobą biura loftowego mogą być widoczne w niektórych miejscach cegły czy stalowe elementy konstrukcyjne. Funkcje dekoracyjne pełnią także lampy w postaci wiszących żarówek.

Jeżeli jednak chcesz w dodatkowy sposób ozdobić ściany, postaw na proste grafiki w metalowych ramkach, ponieważ kwiaty lub pejzaże zupełnie się nie sprawdzą. Loft z założenia jest przestrzenią otwartą, ale kiedy w biurze pracuje kilka osób, warto pomyśleć o stworzeniu wydzielonych sfer, w których będą pracowały osoby potrzebujące wyciszenia. 

Nowoczesne biura loftowe wybierają najczęściej branże kreatywne, czyli firmy, dla których ważnym elementem działania jest praca grupowa. W nieograniczonej loftowej przestrzeni najlepiej pracuje się freelancerom, architektom czy projektantom.

Sprawdź również inne artykuły, które mogą Cię zainspirować:

 

 

Jakie kolory sprawdzą się w biurze loftowym?

W biurze industrialnym istotne są nie tylko meble i szklane przesłony, ale także same kolory ścian. Chłodny, surowy charakter wnętrza podkreślą biele oraz stosowane odcienie szarości.

Ponadto stanowią one idealną bazę do metalowych dodatków i stylowych, pofabrycznych powierzchni, które emitują rdze. Jeżeli zależy Ci na ożywieniu aranżacji, wprowadź elementy w nieco bardziej odważnych kolorach – butelkowej zieleni lub głębokiego błękitu.

Jak Stilia może Ci pomóc w stworzeniu biura w stylu loftowym?

 W biurze industrialnym główną funkcję odgrywa minimalizm i perfekcyjnie dobrane dodatki. Jeżeli nie wiesz, jak urządzić taką przestrzeń, skorzystaj z naszej oferty. Pomożemy Ci stworzyć ergonomiczne biuro w stylu loftowym.