Dlaczego warto wprowadzić fit out biura?

Dobrze prosperujące firmy bardzo często otwierają swoje nowe jednostki w innych regionach Polski i świata. Niejednokrotnie marki notują taki rozwój, który zachęca do zatrudnienia nowych pracowników i poszerzenia powierzchni biurowej firmy.  W każdym z tych przypadków, a także wielu innych rodzi się potrzeba zagospodarowania odpowiedniej powierzchni biurowej. Powierzchni, szytej na miarę potrzeb. Czy znasz pojęcie „fit out biura”? To rodzaj przygotowania przestrzeni, który zyskuje na popularności wraz ze wzrostem oczekiwań pracowników i zarządu.

Fit out biura

Kompleksowe zagospodarowanie i wyposażenie powierzchni biurowej, a jednocześnie wydobycie z niej największego potencjału to fit out biura.  To wieloetapowy proces, którego celem jest uzyskanie przestrzeni o niepodważalnych zaletach związanych z funkcjonalnością i indywidualnymi potrzebami. Fit out biura oznacza kompleksową aranżację i przygotowanie strefy biurowej w taki sposób, aby każdy z pracowników czuł się w niej wyjątkowo dobrze. 

Sprawdź również inne artykuły o aranżacji wnętrz biurowych:

najlepsze fotele biurowe

Fit out biura — stwórz wnętrze biurowe na nowo

Bardzo często fit out biura określany jest jako synonim prac remontowych. To mylne porównanie, ponieważ fit out nie oznacza przywrócenie wartości użytkowej obiektu, a podnoszenie standardów przestrzeni biurowej lub całościowe stworzenie nowej powierzchni do pracy o charakterystycznych cechach:

  • strefa komfortowa i niezwykle funkcjonalna,
  • powierzchnia uwzględniająca indywidualne potrzeby i oczekiwania,
  • koncepcja dostosowana do zwyczajów i przyzwyczajeń,
  • przestrzeń o najwyższych standardach.

 

O fit out biura najczęściej decyduje kadra zarządzająca. Dla przedsiębiorców zlecenie usługi związanej z kompleksowym zagospodarowaniem przestrzeni biurowej to oszczędność czasu, energii i uzyskanie sprzyjającej firmie powierzchni użytkowej.

 

Co obejmuje Fit out biura?

Fit out biura bardzo często obejmuje już etap decyzji zakupowej, związanej z wybraniem idealnej powierzchni na perfekcyjnie dopasowaną do całego zespołu powierzchnię biurową. Kompleksowa usługa zawiera przede wszystkim profesjonalną analizę potrzeb i oczekiwań. To kluczowy etap procesu, dzięki któremu można zaprojektować spójną, harmonijną, profesjonalną całość projektu.  

Jakie prace zalicza się do fit out biura? Działania projektowe, liczne plany i kalkulacje, prace demontażowe i montażowe, a także rozplanowanie oraz wykonanie niezbędnych instalacji np. elektrycznej, wentylacyjnej, teletechnicznej, czy też rozmieszczenie systemów bezpieczeństwa. To ogół procesów związanych z pozwoleniami, dokumentacją i odbiorami. Fit out oznacza realizacje wszystkich prac budowlanych, projektowych i dekoracyjnych na najwyższym z możliwym poziomie. To również wystrój wnętrza, a także najdrobniejsze detale np. oświetlenie.

fotel skórzany biurowy. fotel wygodny dla kręgosłupa

Kiedy warto zdecydować się na Fit out biura?

Zastanawiasz się, kiedy warto wprowadzić fit out biura? To potrzeba, która najczęściej wynika z rozwoju firmy. Gdy pracodawca postanawia zatrudnić kolejnych pracowników, a jednocześnie nie zamierza kupować nowej przestrzeni biurowej, to kompleksowe zmiany wydają się naturalne i oczywiste. Fit out to doskonałe rozwiązanie, gdy biuro przestało być funkcjonalne i nie spełnia swoich najważniejszych funkcji. Przestarzała przestrzeń również negatywnie wpływa na efektywność pracowników, dlatego wymaga kompleksowej zmiany nie tylko aranżacji.

Warto zdecydować się na fit out, gdy w grę wchodzi nowa powierzchnia pod biuro, podczas zmiany siedziby lub w trakcie rozwoju – nowe jednostki biurowe firmy. Kompleksowy proces tworzenia przestrzeni w budynku to działania idealne, aby uzyskać biuro najlepiej dopasowane do specyfiki branży.

Jak przebiega proces projektowania i aranżacji biura?

Projektowanie oraz aranżacja biura to proces wieloetapowy i zależny od stawianych celów. Rozpoczyna się od narad z klientem i zdefiniowania konkretnych celów — oczekiwań. Następny etap to projektowanie powierzchni np. rozmieszczanie poszczególnych pomieszczeń i określenie przyznanych im funkcji. Planowanie koncepcji związanej z aranżacją odbywa się dopiero po zweryfikowaniu, czy przestrzeń ma szansę osiągnąć pożądaną funkcjonalność. W kolejnych etapach procesu tworzone są przejrzyste projekty, wizualizacje, plany budowlane i wykonawcze, które na tym etapie można jeszcze modyfikować – uzyskując pełną satysfakcję klienta. Po zdobyciu niezbędnych pozwoleń zostaje realizowane zlecenie związane z projektowaniem, wyposażeniem, aranżacją idealnego biura.

 

Stilia: pomożemy Ci odmienić Twoje biuro

Coraz częściej realizacja fit out biura zostaje zlecana firmom zewnętrznym. To doskonały wybór osób decyzyjnych, który pozwala oszczędzić czas i nerwy.  Stilia pomoże Ci odmienić Twoje miejsce pracy! Kompleksowo przygotujemy i wyposażymy przestrzeń w taki sposób, aby spełniała wszystkie potrzeby ergonomicznego, ponadczasowego biura. Zadbamy o każdy detal, który ma wpływ na komfort zarządzania zespołem i motywację oraz wydajność pracowników. Indywidualnie dostosowane biuro do firmy, zdecydowanie wpływa na sukces biznesu.