Fotel biurowy skórzany – czy jest dobrym rozwiązaniem?

Biuro to zazwyczaj starannie przygotowana przestrzeń, która sprzyja codziennej pracy. Obok mebli, oświetlenia, koloru ścian, ogromny wpływ na komfort wykonywanych czynności biurowych ma fotel. Niewłaściwy wybór może niekorzystnie wpłynąć na zdrowie i efektywność wykonywanych działań. Czy fotel biurowy skórzany jest bezpiecznym i najlepszym rozwiązaniem do siedzenia? Poznaj największe zalety i wady skórzanego fotelu biurowego.

Fotel biurowy ze skóry naturalnej czy ekologicznej?

Obicie skórzane fotela zawsze prezentuje się wyjątkowo. To materiał, który ma wyglądać nadzwyczajnie, a także luksusowo i rzeczywiście w większości przypadków np. skórzany fotel biurowy zdecydowanie prezentuje się korzystniej niż materiałowy. Fotel może być wykonany zarówno ze skóry naturalnej, jak i ekologicznej, chociaż na pierwszy rzut oka materiały bardzo często wyglądają identycznie, to istnieją między nimi istotne różnice.

Fotele biurowe ze skóry naturalnej wykonywane są ze skóry pochodzenia zwierzęcego. Dla obrońców zwierzaków to największa wada naturalnych obić skórzanych, jednak produkty te są bardzo wytrzymałe, a przy odpowiedniej pielęgnacji wyglądają nienagannie przez długie lata.  

Fotel biurowy skórzany wykonany ze skóry ekologicznej może, ale nie musi wyglądać bardzo dobrze. Wszystko zależy od jakości materiału. Ekoskóra powstaje podczas procesu chemicznego. W najtańszej wersji szybko traci swoją elastyczność i po prostu wyciera się oraz pęka. Ekologiczna skóra jest cieńsza i bardziej śliska niż naturalna. Należy jednak pamiętać, że fotele biurowe wykonane z najlepszej ekoskóry są niezwykle komfortowe i wyglądają bardzo autentycznie – naturalnie! Zatem ekologiczna skóra to tańsza alternatywa, a równie wygodna i wytrzymała (stosując odpowiednią pielęgnację). 

Sprawdź produkty dostępne w naszej ofercie:

Fotel biurowy skórzany – zalety tego rozwiązania

Odpowiedni fotel może odciążyć kręgosłup podczas wielogodzinnej pracy za biurkiem.  Jaki model zapewnia największy poziom komfortu? Czy fotel biurowy skórzany to dobry wybór? Zdecydowanie tak! Poznaj najważniejsze zalety produktu:

  • Warianty cenowe – dzięki różnorodnej ofercie można znaleźć fotel skórzany biurowy dopasowany do budżetu użytkownika.
  • Duży wybór – dostępne są zarówno modele foteli z obiciem skórzanym naturalnym, jak i ekologicznym.
  • Dostępność kolorów – obicie skórzane występuje w różnorodnych kolorach.
  • Wytrzymałość – materiał skórzany jest znacznie wytrzymalszy niż materiałowy.
  • Elegancka opcja – skórzane fotele biurowe prezentują się po prostu gustownie! Stanowią fantastyczny dodatek każdej przestrzeni.
  • Szybkość czyszczenia – skórę czyści się szybko i przyjemnie.
  • Wygoda – fotel biurowy ze skóry naturalnej jest bardzo miękki i komfortowy w użytkowaniu.

 

Przy wyborze fotela biurowego skórzanego należy pamiętać, że bez regularnej konserwacji skóra traci na walorach estetycznych i staje się zdecydowanie mniej wytrzymała. Chociaż to wybór droższy niż np. tapicerka materiałowa, to zdaniem wielu właśnie fotel biurowy skórzany często klei się do ciała, powodując dyskomfort. Skóra to materiał, który przy niskich temperaturach szybko staje się chłodny, a przy wysokich – gorący. Na szczęście wiele foteli posiada elementy skóry perforowanej, które mają na celu zapewnić wydajniejszą cyrkulację powietrza i sprawiają, że ciało zdecydowanie mniej się poci w kontakcie ze skórą przy wyższych temperaturach.

Temperatura w pomieszczeniu i czas spędzony za biurkiem a skórzany fotel biurowy

Badania wskazują, że utrzymywanie pozycji siedzącej dłużej niż 10 godzin, zwiększa ryzyko zawału serca nawet o 7%. A 14 godzin? To już wzrost zagrożenia w granicach 22%. Kolejne badania z Uniwersytetu Calgary udowadniają, że ponad 8 godzin przed komputerem to zbyt długi czas braku aktywności fizycznej i istotny czynnik, który wpływa na siedmiokrotny wzrost ryzyka udaru. 

8 godzin to maksymalny i bezpieczny czas spędzony za biurkiem. Optymalna temperatura w pomieszczeniu biurowym wynosi nie mniej niż 18 stopni Celsjusza i nie więcej niż 24 stopni Celsjusza. Dobrze wyprofilowany fotel skórzany biurowy ma wiele zalet, a jednym z nich jest zapewnienie bezpieczeństwa i ochrona zdrowia podczas wielogodzinnej pracy. W temperaturze pomieszczenia do 24 stopni Celsjusza obicie skórzane fotela staje się przyjemnie ciepłe, a nie gorące.

Czy fotel skórzany biurowy to dobre bezpieczne rozwiązanie latem?

Fotele biurowe ze skóry naturalnej i ekologicznej rzeczywiście są bardziej podatne na różnice temperatur. Zarówno szybko się nagrzewają, jak i ulegają ochłodzeniu. Skórzane fotele mogą być udręką w samochodach, ale nie współczesnych pomieszczeniach biurowych. Fotel biurowy skórzany w pomieszczeniu o optymalnych warunkach nie ma możliwości nagrzania się do takiego stopnia, aby stwarzać zagrożenie dla użytkujących go osób.