Jak wybrać najlepszy stół konferencyjny?

W każdej firmie jest miejsce, w którym odbywają się najważniejsze zebrania i narady. To przestrzeń nie tylko dla spotkań pracowników, ale i klientów oraz decydujących osób w firmie. W sali spotkań nie może zabraknąć wielu kluczowych elementów, a wśród nich zdecydowanie numerem jeden jest stół konferencyjny. Mebel, przy którym bardzo często zapadają kluczowe decyzje w sprawie działania marki, musi być funkcjonalny, ale również współtworzyć spójną przestrzeń. Poznaj możliwości stołów konferencyjnych!

Stół konferencyjny – przede wszystkim funkcjonalność

Idealny stół do sali konferencyjnej to przede wszystkim mebel indywidualnie dobrany do specyfiki miejsca, zarówno pod względem rozmiarów jak i kształtu. Jakie bezwarunkowo muszą być użyteczne stoły konferencyjne? Odpowiedź jest prosta: funkcjonalne!

Stół konferencyjny umożliwia rozłożenie laptopów, realizacje notatek, a także spożycie kawy, czy drobnego poczęstunku. Stoły konferencyjne służą do swobodnego kontaktu między uczestnikami spotkania. Przy takim stole odbywają się nie tylko zebrania biznesowe, ale również prezentacje i niezobowiązujące, a kreatywne spotkania.

Dlatego, aby stoły konferencyjne były funkcjonalne, muszą być trwałe, a także łatwe w utrzymaniu czystości. Przy perfekcyjnie dobranym stole do przestrzeni nigdy nie zabraknie miejsc siedzących dla wszystkich uczestników spotkania. Stoły konferencyjne o wysokości 70-75 cm umożliwiają nie tylko wielogodzinną naradę, ale również komfortowe użytkowanie komputera. Funkcjonalny stół do sali konferencyjnej jest zatem wielofunkcyjny.

wykładziny dywanowe

Zadbaj o komfortowy zestaw, czyli stół konferencyjny z krzesłami

Sala konferencyjna to wyjątkowo wymagająca przestrzeń, która czasami musi uwolnić kreatywność pracowników, a innym razem opanować emocje klientów. Warto, aby stół konferencyjny wyglądał profesjonalnie wraz z dołączonymi do niego krzesłami. Świetnym i komfortowym wyborem, który zdecydowanie oszczędza czas podczas zakupów jest zestaw stół konferencyjny z krzesłami. To zawsze połączenie nie tylko perfekcyjnie prezentujące się w sali, ale również przemyślane i wygodne.

Kupując zestaw do sali konferencyjnej, wybierzmy propozycję pasującą do aranżacji wnętrza. W ten sposób uzyskamy harmonijną przestrzeń, w której wszystko do siebie pasuje i nie rozprasza klientów, pracowników, zarządu.

Sprawdź również artykuł: Aranżacja sali konferencyjnej

Jak ułożyć stoły konferencyjne w pomieszczeniu?

Zastanawiasz się, jaki kształt powinny mieć stoły konferencyjne? Oczywiście, to zależy od indywidualnych preferencji.  Jednak w mniejszych pomieszczeniach lepiej sprawdzi się stół do sali konferencyjnej o okrągłym lub owalnym kształcie. Z prostokątnych i bardziej uniwersalnych modeli można tworzyć dowolne konfiguracje np. kształt litery L. Kwadratowe stoły konferencyjne uważane są za nowoczesne, designerskie i idealne do spotkań biznesowych.

Stoły konferencyjne w pomieszczeniu należy ułożyć tak, aby każdy uczestnik spotkania miał swobodny dostęp do swojego krzesła. Zazwyczaj jest to po prostu na środku sali. Takie ułożenie gwarantuje komfort, a także możliwość dyskretnego przemieszczenia w trakcie np. narady pracowników. To układ, który jest gwarancją kameralnego klimatu.

Ułożenie stołów i krzeseł będzie zależało w dużej mierze również od charakteru spotkania i ilości uczestników. Propozycji jest naprawdę wiele! Czasami lepiej sprawdzi się konfiguracja podobna jak w klasach szkolnych, gdy np. na sali znajduje się jeden prelegent, a czasami w kształcie dowolnej figury zapewniającej bezpośrednią wymianę zdań między uczestnikami spotkania.

Składany stół do sali konferencyjnej

Nie każda firma ma możliwość wydzielenia osobnej, dużej sali konferencyjnej, w której zmieści się stół lub stoły z nieskładanym blatem. Jednak w obecnych czasach to żaden problem! Dla małych wnętrz (ale nie tylko!) dedykowane są stoły konferencyjne – rozkładane, które można rozłożyć w przypadku spotkania lub złożyć, gdy meble nie są aktualnie potrzebne. Stoły w takim wydaniu są niezwykle praktyczne i nadal trwałe, a także nowoczesne oraz eleganckie. Składane meble można błyskawicznie przenieść w inną część sali lub do dalszego pomieszczenia, otrzymując wolną przestrzeń.

Stoły konferencyjne w Stilia

Wybór optymalnego stołu do konkretnego wnętrza nie jest tak prosty, jakby się na początku wydawało. Pod uwagę należy zabrać różne aspekty np. wielkość sali, aranżację wnętrza, rodzaj spotkania, maksymalną ilość uczestników wydarzenia. Z Stilia nie tylko wybierzesz pierwszorzędny stół konferencyjny dla swojej firmy, ale również wykreujesz wnętrze pełne potencjału!

W ofercie Stilia znajdują się przede wszystkim stoły, które cechuje trwałość materiałów i troska o każdy detal. Znajdziesz tutaj warianty o różnych kształtach i walorach estetycznych. Każdy projekt stołu jest funkcjonalny, nowoczesny i ponadczasowy. To propozycje stołów konferencyjnych gwarantujących komfortowe i owocne spotkania.