4 wskazówki, jaki fotel do biura będzie najlepszy

 Aranżując przestrzeń biurową, należy pamiętać, że fotel do biura wpływa pozytywnie lub negatywnie na efektywność pracy. Odpowiednio dobrane siedzisko, dostosowane do wnętrza może także podwyższyć walory wizualne pomieszczenia i zapewnić komfortowe warunki do wykonywania codziennych obowiązków. Jaki fotel do biura wybrać? Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę.

Jaki fotel do biura wybrać? Dopasowanie wysokości

Odpowiednia wysokość fotela umożliwia wykonywanie pracy w prawidłowej postawie siedzącej. Możliwość dopasowania tego parametru do indywidualnych preferencji to jedna z cech ergonomicznego miejsca pracy. Wysokość siedziska i biurka powinna być dostosowana w pierwszej kolejności do wzrostu pracownika. Idealnie dopasowany produkt do warunków fizycznych pozwala uniknąć nadmiernego zmęczenia i gwarantuje wygodę.

Najpopularniejsza wysokość blatu biurka to 75 cm. A więc jaki fotel do biura będzie w tym przypadku najlepszy? Powinien on przede wszystkim umożliwiać regulacje wysokości siedziska w granicach 50 cm. To propozycja, która stwarza odpowiednie warunki pracy: podłokietniki znajdują się na wysokości blatu, kąt między ramieniem a przedramieniem jest lekko rozwarty. Idealnie dobrany fotel do biura powinien umożliwiać prawidłową pozycję, w której stopy ustawione są na podłodze z zachowaniem kąta prostego w stawie kolanowym.

 

najlepsze fotele biurowe

Ergonomiczne oparcie dla kręgosłupa, czyli idealny fotel do biura

Ergonomiczne oparcie zapewnia wsparcie kręgosłupa przynajmniej do wysokości łopatek i pozwala uniknąć dolegliwości związanych z bólem pleców. Fotel do biura wyróżnia się znacznie elastyczniejszym oparciem niż np. krzesła jadalniane. Posiada charakterystyczne, bo wyprofilowane oparcie z wcięciem w dolnej części pleców, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do potrzeb budowy kręgosłupa. 

Coraz więcej modeli posiada dynamiczne oparcie – ruchome, które umożliwia szybką, ale nadal bezpieczną zmianę pozycji podczas pracy i w trakcie odpoczynku. Jaki fotel do biura zatem należy wybrać? Przede wszystkim z komfortowym, funkcjonalnym i ergonomicznym oparciem!

Sprawdź również inne artykuły o podobnej tematyce:

Podłokietniki i zagłówki są istotne!

Idealny fotel do biura wyposażony jest w podłokietniki i zagłówek. Podłokietniki gwarantują nie tylko komfort siedzenia, ale przede wszystkim prawidłową postawę ciała podczas wielogodzinnej pracy. Podłokietniki w fotelu do biura zapewniają kąt około 90° między przedramieniem a barkiem i stanowią nieocenione podparcie całej długości rąk, chroniąc przed bólem.

Z kolei zagłówek podwyższa wygodę użytkowania siedziska i umożliwia odpoczynek nawet przy biurku. Kolejną zaletą zagłówków jest wsparcie dla utrzymania poprawnej postawy ciała. Podparcie dla kręgosłupa? Jest możliwe również dzięki zagłówkom.

aranżacja biura

Fotel do biura a kółka lub nóżki

Jaki fotel do biura wybrać? Z kółkami czy nóżkami? Fotel z kółkami to najpopularniejszy wybór. Głównie dlatego, że gwarantują szybką zmianę miejsca bez konieczności podnoszenia ciężaru. Kółka umożliwiają wygodę użytkowania, zapewniają mobilność i zwiększają poziom ergonomii. Należy jednak zwrócić uwagę, że coraz częściej użytkownicy rezygnują z kółek, stawiając na stabilne nóżki!

Zdarza się, że kółka powodują zarysowania podłogi, a także zniekształcenie materiału. Modele z nóżkami to gwarancja bezpieczeństwa bez konieczności mocowania np. gumowych osłonek. Fotel do biura bez kółek jest tańszą alternatywą dla mobilnych modeli, a często bardziej praktyczną.

 

Możliwość dostosowania siedziska do swoich preferencji

Jeśli fotel ma możliwość regulacji siedziska, należy dostosować wysokość siadu do wzrostu. Podczas prawidłowego siedzenia kolana nie powinny się zginać, a postawa ciała musi być poprawna – wyprostowana.

Na rynku meblowym istnieją siedziska różniące się między sobą: kształtem, wielkością, kolorami, wzorami, materiałem, możliwością regulacji. Jeśli zastanawiasz się, jaki fotel do biura wybrać, to zaufaj specjalistom i doradcom, ale nie zapominaj o własnych preferencjach. Każda cecha siedziska ma swoje mocne i słabsze strony. Tylko zaspokajając własne potrzeby i oczekiwania będziesz w pełni zadowolonym z wyboru.

Podsumowanie: jaki fotel do biura dobrać?

Wybór fotela do biura to wbrew pozorom wcale nie taka prosta sprawa. Jedno jest pewne: najlepszą decyzją są modele ergonomiczne! W naszej ofercie express znajdziesz wygodne fotele marki Profim do biura o ponadprzeciętnej estetyce i funkcjonalności. To propozycje, które nie tylko pozwalają stworzyć piękne wnętrze, ale również gwarantują efektywność pracy na najwyższym poziomie.

Jeśli potrzebujesz więcej możliwości, polecamy fotele firmy Nowy Styl – doświadczonej, polskiej marki zajmującej się aranżacją przestrzeni biurowych. W ofercie znajdziesz fotele dopasowane do indywidualnych potrzeb, a zarazem wyróżniające się nowoczesnym designem.