Najlepsze fotele biurowe: Profim i Nowy Styl. Na co zwrócić uwagę?

Praca przy biurku chociaż nie wymaga aktywności fizycznej, może być bardzo męcząca. Często nieodpowiednie warunki sprawiają, że pracownicy czują się znużeni, mają problemy z koncentracją lub po pracy odczuwają różne dolegliwości zdrowotne. Niezwykle istotnym wyposażeniem biura jest najlepszy fotel biurowy, który zapewnia komfort i bezpieczeństwo pracy. Na szczególną uwagę zasługują fotele, a także krzesła od Profim i Nowego Stylu. Sprawdź, jak dobrać idealny model do swoich potrzeb.

Rodzaje dostępnych rozwiązań: najlepsze fotele biurowe

Ze względu na budowę, najlepsze fotele biurowe możemy podzielić na:

  • Kubełkowe – niezwykle wygodne fotele, inspirowane fotelami samochodowymi. Wyróżniają się różnymi kolorami, a także idealnym dopasowaniem do kształtu ciała – zapewniają ergonomię i nowoczesny design.
  • Obrotowe – klasyczne fotele biurowe, zazwyczaj wyposażone w podłokietnik i funkcje regulujące wysokość. To zdecydowanie najpopularniejszy wybór klientów.

 

Fotele biurowe różnią się kolorami, konstrukcją, materiałem, funkcjami i cechami ergonomicznymi. Najlepsze fotele biurowe są nie tylko funkcjonalne, korzystne dla naszego zdrowia, ale również posiadają niepowtarzalny styl.

najlepsze fotele biurowe

Jak dobrać design foteli biurowych?

Jeśli organizujemy przestrzeń do pracy przy biurku we własnym mieszkaniu, wybierając odpowiedni design fotelu, możemy kierować się wyłącznie subiektywnymi preferencjami. Inaczej sprawa wygląda, gdy to firma poszukuje najlepsze fotele biurowe. Wtedy odpowiedni design ma ogromne znaczenie!

Idealnie, jeśli fotel staje się pasującym elementem do wystroju biura. Do nowoczesnej przestrzeni biurowej pasują modele z dodatkiem czerni i metalu. Kreatywne agencje zapewne wybiorą fotele inne niż wszędzie – niepowtarzalne. Klasyczny wystrój wnętrza to dominacja drewna. Zatem proste modele z drewnianymi dodatkami to strzał w dziesiątkę!

Najlepszy fotel biurowy, którego design współgra z całością przestrzeni, zapewnia harmonię i nie dekoncentruje pracowników oraz klientów.

Sprawdź modele dostępne w naszej ofercie:

Z jakiego materiału są wykonane najlepsze fotele biurowe?

Czy można określić, z jakiego materiału wykonane są najlepsze fotele biurowe? Oczywiście, że nie. Wybór tapicerki to kwestia gustu i potrzeb. Każdy rodzaj ma swoje mocne, jak i słabsze strony, a kwestia doboru najlepszej możliwości jest mocno indywidualna.

Najlepszy fotel biurowy może być zarówno skórzany, jak i materiałowy. Skóra występuje w wersji naturalnej albo ekologicznej. Fotele ze skóry naturalnej są bardzo trwałe, wygodne w utrzymaniu czystości i przyjazne dla alergików. Są jednak najdroższymi modelami foteli, wymagają konserwacji, a także szybko się nagrzewają. Ekologiczne wersje są tańsze, mniej trwałe niż naturalne. Skóra ekologiczna zapewnia gorszą cyrkulację powietrza, ale w najlepszym wydaniu prezentuje się naprawdę estetycznie.

Fotele materiałowe mogą być wykonane z różnych tkanin. Nie prezentują się tak bardzo luksusowo, jak fotele skórzane, ale za to mają różne kolory i wzory. Najlepsze fotele biurowe – materiałowe są wytrzymałe i bardzo dobrze przepuszczają powietrze. Chociaż trudniej zatroszczyć się o czystość fotelu materiałowego, to ogromną zaletą jest jego niższa cena.  

fotel skórzany biurowy. fotel wygodny dla kręgosłupa

Jak dobrać najlepszy fotel biurowy do swoich potrzeb?

Wybór najlepszego fotelu do pracy przy biurku wcale nie jest taki prosty. Najważniejsze, aby decyzja padła na model ergonomiczny – dostosowany do warunków pracy i niestwarzający zagrożenia dla zdrowia. W celu zakupu fotelu najlepiej udać się do sprawdzonego salonu, aby wyrazić swoje potrzeby i poprosić o wskazanie konkretnych modeli, które mają szansę przypaść nam do gustu. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, a chcesz kupić produkt online, zadzwoń do sklepu lub napisz emaila – z pewnością otrzymasz odpowiedź i podejmiesz najtrafniejszą decyzję zakupową.

Aktualne trendy: najlepsze krzesła biurowe

Foteli biurowych nie może zabraknąć w żadnym biurze ani w okolicach domowego biurka. Jednak prawdziwym hitem stały się najlepsze krzesła biurowe! Niepowtarzalne stylizacje mebli wzbudzają zachwyt w wielu miejscach.

Krzesła biurowe są zdecydowanie niższe niż fotele i zazwyczaj mają oparcie sięgające do połowy pleców. Krzesła wyróżniają się prostszą konstrukcją, mniejszą ilością funkcji (najczęściej bez regulacji), ale za to fantastycznym designem i lekkością. To wielofunkcyjny model siedziska. Nienadający się do typowej pracy przy biurku przez osiem godzin, ale niezastąpiony podczas krótkich spotkań biznesowych lub narad ze współpracownikami.

Sprawdź również inne artykuły:

Najlepsze fotele biurowe: polecani producenci

Na rynku jest wielu producentów oferujących zdecydowanie najlepsze fotele biurowe. Za liderów w branży i doświadczonych producentów uznaje się marki Profim i Nowy Styl. Najlepsze krzesła biurowe znajdziesz w ofercie Nowego Stylu. Innowacyjne rozwiązania, designerskie projekty, niezwykła funkcjonalność i trwałość – oto produkty, w które warto zainwestować. Nowy Styl od 30. lat pomaga firmom urządzić przestrzenie biurowe, proponując indywidualne rozwiązania dla potrzeb każdego pracownika np. różne rodzaje oparć, najróżniejsze podstawy i mechanizmy poprawiające ergonomię siedzenia oraz komfort pracy.

Marzysz o najlepszym fotelu biurowym? Koniecznie zajrzyj do oferty marki Profim. Tutaj wysoka jakość i ekologiczne projekty łączą się z niepowtarzalnym stylem oraz niezawodną funkcjonalnością. Poznaj ultralekki nowoczesny fotel AccisPro lub wytrzymały fotel Action o ergonomicznym charakterze. Wybierz propozycję, z którą praca okaże się przyjemna i bezpieczna!