Pomysł na: Home office. Aranżacje biura w domu

Home office to system pracy zdalnej. Początkiem 2022 roku przeprowadzono badania na portalu pracuj.pl, z których wynika, że już około 35% Polaków wykonuje pracę w domu – mobilnie (zdalnie lub hybrydowo). Co więcej: przeważająca część tych pracowników, nie chce wracać do pracy w modelu stacjonarnym.

Kodeks pracy zaznacza, że pracodawca, który umożliwia wykonywanie czynności zawodowych w systemie home office, ma obowiązek zatroszczyć się o odpowiedni sprzęt i warunki pracy osób zatrudnionych. Rzeczywistość bardzo często kształtuje się odmiennie i aranżacja biura w domu to zadanie pracownika.? Dzisiaj podpowiadamy, jak zadbać o istotne szczegóły aranżacji biura domowego.

Home office staje się standardem

W dobie pandemii biznesy zostały zmuszone, aby dostosować się do nowych warunków. Bardzo często jedynym rozwiązaniem, które umożliwiało nieprzerywalną działalność firmy było zaproponowanie pracownikom pracy zdalnej. Okazało się, że obecne czasy, w których króluje nowoczesna technologia, wspomagają sprawne działanie zespołu nawet na odległość. Spotkania online? Profesjonalne narzędzia sprzedażowe i marketingowe? Platformy online dla firmy? Niesamowite udogodnienia Internetu sprawiły, że wiele firm pozostało w tym systemie pracy nawet po pandemii.

Home office to wiele korzyści! Pracodawca nie musi wynajmować biura i płacić rachunki za media, a pracownik oszczędza na paliwie i może komfortowo pracować w domu.

Aranżacja domowego biura już nikogo nie dziwi. Decydują się na nią nie tylko pracownicy, których zatrudnienie opiera się na pracy hybrydowej lub zdalnej, ale również freelancerzy, czyli osoby najczęściej z własną firmą i siedzibą w domowym zaciszu.

Sprawdź również wskazówki dotyczące aranżacji biura:

najlepsze fotele biurowe
biura aranżacja wnętrz

Aranżacja biura w domu - na co zwrócić uwagę?

Aranżacja biura domowego właśnie przed Tobą? Przedstawiamy najważniejsze zasady, dzięki którym stworzysz przestrzeń idealną do pracy w domu:

  • Jeśli to możliwe, warto wyznaczyć osobne pomieszczenie na biurową przestrzeń.
  • W biurze nie mogą znajdywać się domowe przedmioty – rozpraszacze.
  • Idealne domowe biuro jest w cichym miejscu mieszkania z dala od miejsca, w którym domownicy spędzają najwięcej czasu.
  • Doskonale sprawdzają się aranżacje biura w domu na poddaszu lub w piwnicy.
  • Lepiej na samopoczucie i efektywność wpływają jasne kolory ścian w domowym biurze.
  • Aranżacja biura w domu powinna uwzględniać styl całego mieszkania.
  • Domowe biuro wymaga ergonomicznego, wygodnego fotela i biurka, które nie tylko nam się podoba, ale również spełnia najważniejsze funkcje. W pomieszczeniu, gdzie brakuje miejsca na meble, warto wybrać biurko z wieloma szufladkami.
  • Aranżacja domowego biura zależy również od specyfiki pracy. Najlepiej, aby miejsce wykonywania czynności zawodowych było usytuowane najbliżej głównego wejścia, jeśli mamy w planach przyjmować klientów biznesowych.

Małe biuro w domu - aranżacje niewielkiej przestrzeni

Przestronna przestrzeń daje duże możliwości. A co, jeśli naszym zadaniem jest zagospodarowanie małego biura w domu? Aranżacje nadal mogą zachwycać, sprzyjać pracy i motywować do działania.

Bardzo ważną zasadą podczas kreowania niewielkiej przestrzeni jest konkretny plan. To istotne, aby biuro mimo małej powierzchni było przestronne i niezagracone. Małe biuro w domu to aranżacje, które w najbardziej możliwy sposób oddzielają życie prywatne od zawodowego. Jeśli biurko znajduje się w pokoju dziennym, warto odgrodzić dwie przestrzenie np. nowoczesnym parawanem. Takie miejsce pracy powinno być przede wszystkim ciche i komfortowe. Małe biuro to zazwyczaj wyłącznie wygodny fotel i pojemne biurko.

Niewielką powierzchnie zawsze można optycznie powiększyć, używając jasnych kolorów na ścianach lub zawieszając duże lustro. Wybierając meble do małego biura, najlepiej koncentrować się na produktach wielofunkcyjnych, które zajmują mniej miejsca, a jednocześnie wyróżniają się wysoką użytecznością.

fotel skórzany biurowy. fotel wygodny dla kręgosłupa

Aranżacja gabinetu w domu - o czym pamiętać?

Aranżacja gabinetu w domu to nie tylko wyposażenie i odpowiednie ułożenie mebli, ale również troska o detale. To elementy dekoracyjne, które sprawiają, że praca w takim miejscu staje się bardziej efektywna. Planujesz aranżacje biura w domu? Nie zapomnij o roślinach, które wpływają pozytywnie na organizm, nawilżają powietrze, uspokajają i pochłaniają szkodliwe substancje.

Dekoracje warto dobrać do stylu całego wnętrza mieszkania. Spędzając czas przy domowym biurku, zatroszczmy się o pozytywny klimat. Prawidłowe oświetlenie nie tylko wpływa na produktywność, ale również może być fantastycznym dodatkiem aranżacji biura w domu. Planując biurową, domową przestrzeń unikaj elementów, które mogą rozpraszać. Za to designerski zegar na ścianę to doskonały pomysł, aby podwyższyć estetykę wnętrza, a dodatkowo nie zagubić się w czasie. Wybierz na ścianę inspirujący plakat lub ciekawy obraz, który pobudza kreatywność albo panele dekoracyjne, aby nadać aranżacji gabinetu w domu przytulny klimat.

Stilia: wszystko, czego wymaga aranżacja gabinetu w domu

Od lat zajmujemy się kreowaniem przestrzeni biurowych. Stilia to firma, która zrodziła się z pasji i misji profesjonalnego dostosowania powierzchni do specjalnych potrzeb klientów. Wykonujemy różne realizacje, nie tylko na dużych przestrzeniach, ale również aranżacje biura w domu.

Dzięki współpracy z najlepszymi producentami wysokiej jakości produktów biurowych z nami zaangażujesz przestrzeń, w której pracuje się przyjemnie i wydajnie. U nas znajdziesz wszystko, aby aranżacja gabinetu w domu wyróżniała się funkcjonalnością i komfortem.