Stoły konferencyjne dopasowane do Twoich potrzeb i możliwości przestrzennych

Stół do sali konferencyjnej to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia wnętrz biurowych, ponieważ spełnia szereg funkcji strategicznych w przedsiębiorstwie. To właśnie przy nim odbywają się negocjacje, zebrania pracowników czy szkolenia kadry. Na co zwrócić uwagę, wybierając stoły konferencyjne?

 

Kiedy warto wyposażyć biura w stół konferencyjny?

Najważniejszym punktem sali do prowadzenia negocjacji jest stół, przy którym zasiadają osoby gotowe na rozmowę o dalszej działalności w przedsiębiorstwie, prezentują swoje dokonania i podejmują kluczowe decyzje.

Stoły konferencyjne powinny być dostosowane do funkcji, które będą pełniły. Warto zwrócić uwagę także na uniwersalność mebla, czyli możliwość rozłożenia czy też przeniesienia, by sprostać dynamicznie zmieniającym się potrzebom. Trzeba zadbać również o jego funkcjonalność przy jednoczesnym zachowaniu efektywności.

Aranżacja sali konferencyjnej, która jest miejscem ważnych spotkań, szkoleń i konferencji, w kluczowy sposób wpływa na wizerunek Twojej firmy. Pamiętaj, że jest to pomieszczenie, które klient lub gość odwiedza jako jedno z pierwszych i zaczyna je oceniać – mniej lub bardziej świadomie. Pierwsze wrażenie jest nieodwracalne, dlatego warto zadbać o to, by stół do sali konferencyjnej razem z designerskim wnętrzem – prezentował się jak najlepiej.

stoły konferencyjne
stoły konferencyjne

Multifunkcyjne stoły konferencyjne

Wybierając stoły konferencyjne, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. Odpowiedz sobie na pytania, ile osób pracuje w Twojej firmie i jak duże spotkania będą organizowane. Wymiary stołu także powinny współgrać z rozmiarem sali, w której ma się znajdować, by nie sprawiała wrażenia pustej lub przepełnionej.

W niewielkich firmach doskonale sprawdzi się układ „rada nadzorcza”, w której uczestnicy konferencji siedzą naprzeciwko siebie i prowadzą rozmowy twarzą w twarz.

Kiedy spotkania odbywają się niezbyt często albo rzadko pojawia się na nich duża liczba gości, dobrym pomysłem będzie stół rozkładany. Alternatywą jest także ustawienie kilku prostokątnych stołów w kształt podkowy, by uczestnicy siedzieli na krawędziach i dobrze widzieli prowadzącego.

Multifunkcyjne stoły do sali konferencyjnej powinny być wyposażone w gniazdka, do których można podłączyć laptopa lub podładować telefon komórkowy, a także wygodnie ustawić mikrofon.

Optymalna wielkość stołów konferencyjnych

Stoły do sali konferencyjnej powinien wielkością pasować do możliwości aranżacyjnych i potrzeb personelu tak, aby każdy mógł usiąść przy nim wygodnie na fotelu lub krześle biurowym. W przypadku mniejszych pomieszczeń dobrym rozwiązaniem będzie również ergonomiczny, okrągły stół.

Natomiast średniej wielkości, prostokątne stoły konferencyjne, które można ze sobą połączyć w jeden duży, sprawdzą się w przypadku przestronnych aranżacji. Do wyboru masz więc:

  • stoły biurowe wykonane ze sklejki;
  • stoły do biura zrobione z płyty meblowej;
  • stoły drewniane;
  • stoły metalowe.

 

Decyzja o kształcie stołu do sali konferencyjnej jest w dużej mierze indywidualnym wyborem kupującego. Możesz wybrać okrągły stół ze względu na swoje bezpieczeństwo i wygodę w użytkowaniu. Osoby siedzące przy takim modelu mogą utrzymać ze sobą kontakt wzrokowy przy zachowaniu możliwości trzymania przed sobą laptopa podczas spotkań biznesowych oraz szkoleń. 

Prostokątne stoły konferencyjne należą do najpopularniejszych pod względem kształtu. W celu zwiększenia pozycji użytkowej można bez problemu połączyć dwa takie same modele.

Do podstawowych czynników determinujących wielkość stołu należą:

  • liczba osób na planowanych spotkaniach;
  • wielkość pomieszczenia;
  • możliwość wygodnego ułożenia laptopa i dokumentów
stoły konferencyjne

Składane stoły konferencyjne — wygodne i łatwe w przechowywaniu

Dużą popularnością cieszą się także składane stoły do sali konferencyjnej. Wyróżniają się wysoką funkcjonalnością i ergonomią, ponieważ po skończonej konferencji można je złożyć. Jest to szczególnie ważne w przypadku mniejszych pomieszczeń. Co więcej, elastyczne podejście na pewno zostanie docenione przez potencjalnych kontrahentów.

Składane stoły konferencyjne wcale nie muszą być nudne! Drewniane blaty mogą mieć pięknie kolory. Wygląd stołu powinien komponować się z aranżacją wnętrza.

Sprawdź również inne artykuły, które mogą Cię zainspirować:

 

Jak ustawić stół konferencyjny?

Według przyjętych zasad jedna osoba siedząca przy stole do sali konferencyjnej potrzebuje około 70 cm szerokości blatu. By uczestnicy spotkali się ze sobą przy jednym stole i czuli się komfortowo, wystarczy mebel o głębokości 60-70 cm. Do umieszczenia gości po obu stronach najkorzystniejsza jest wysokość wynosząca minimum 90 cm. 

Realizacja: Nowoczesny stół konferencyjny w agencji marketingowej

Zastanawiasz się jak wybrać ergonomiczne stoły do biura? Skorzystaj z naszej oferty, a dopasujemy najlepsze rozwiązanie do Twoich potrzeb.