Zasady Feng Shui w biurze? Zacznij od swojego biurka!

Idealna przestrzeń biurowa sprzyja codziennej pracy. Wpływa pozytywnie na pracowników, zachęca do działania, a zarazem jest harmonijna i przyciąga optymistyczne myśli. W biurze pozytywna energia jest niezwykle ważna, ponieważ umożliwia spędzenie czasu w komfortowych warunkach, co przekłada się na efektywność pracy. Jak zagospodarować przestrzeń, aby wydobyć z niej największy potencjał?

Zastosuj Feng shui w biurze, rozpoczynając od swojego biurka. Żyj w harmonii z otoczeniem, środowiskiem i przyrodą, a zyskasz najlepsze warunki pracy.

Feng shui: biuro w harmonii ze środowiskiem pracy

Feng shui swoimi początkami sięga do starożytnych Chin. To tam narodziła się praktyka aranżacji przestrzeni w sposób zapewniający pozytywne wibracje. W Feng shui nic nie jest przypadkowe. Zasady Feng shui skupiają się przede wszystkim na uzyskaniu harmonii i uporządkowanej przestrzeni. To praktyki, które zapewniają spokój i maksymalną wydajność.  Aranżacja Feng Shui opiera się na trzech, głównych zasadach:

  • Zasada yin i yang — określa dwie podstawowe siły. Energie, które chociaż są przeciwstawne, to wzajemnie się przyciągają i uzupełniają. Dopiero połączenie yin (bierność, spokój) i yang (aktywność) gwarantuje komfort. Każdy przedmiot we wnętrzu ma własną energię.
  • Siatka bagua — to siatka podzielona na 9 stref: przyjaciele, ścieżka życia, kariera i wiedza, dzieci i kreatywność, zdrowie, rodzina, współpraca, sława, bogactwo. Mapa umożliwia zastosowanie Feng shui w biurze (całym mieszkaniu, firmie) i zaplanowanie przestrzeni, w której każdy poczuje się wyjątkowo dobrze.
  • Zasada pięciu żywiołów — koncepcja Feng shui opiera się na 5 żywiołach: ogień, woda, ziemia, metal, drewno. Gdy elementy podstawowych sił wszechświata znajdują się w harmonii, to w przestrzeni przepływa pozytywna energia. Jednak zdarza się, że źle dobrane żywioły oddziałują na siebie hamująco — destrukcyjnie.

 

najlepsze fotele biurowe

5 elementów Feng Shui w biurze

Czy warto zastosować Feng shui w biurze? Warto spróbować wszystkich rozwiązań, które wpływają na dobrą energię w pomieszczeniu. Biuro Feng shui to przestronne, idealne miejsce do pracy, które w żaden sposób nie ogranicza. Doskonale wiedzą o tym najlepsze firmy stosujące harmonijne zasady wystroju biura, aby maksymalnie wykorzystać potencjał pracowników.

Poznaj 5 elementów, które sprawią, że wykreujesz Feng shui w biurze.

  1. Rośliny — zasady Feng Shui w biurze jasno określają, że w pomieszczeniu nie może zabraknąć zieleni. Rośliny są fantastycznymi nośnikami pozytywnej energii. Natura i minerały zapewniają optymalne funkcjonowanie.
  2. Lustra — wybierz nowoczesność. Lustrzane elementy nie tylko potrafią doskonale powiększyć przestrzeń, ale również kreują Feng shui — biuro, w którym energia chi (naturalna energia życiowa) przenika każdy zakamarek.
  3. Zapach — biuro Feng Shui bez fantastycznego zapachu? To nie może się udać. Postaw na cudowną atmosferę i kadzidełka, które rozluźniają ciało oraz umysł.
  4. Czystość i porządek — według Feng shui w biurze brudne przestrzenie i bałagan odpychają pozytywną energię. Chcesz, aby Twoje miejsce przyciągało pozytywne myśli i zachęcało do działania? Zadbaj o ład i schludne miejsce pracy.
  5. Kolory — biuro Feng shui ma swoje kolory. To biel, brąz, szary i wszystkie kolory ziemi. W tej koncepcji należy unikać ciemnych barw, twardych materiałów i ostrych mebli.

Zasady Feng Shui w biurze a ustawienie biurka

Zależy Ci na Feng shui w biurze? To nic trudnego. Zacznij od prawidłowego ustawienia biurka w miejscu „power position”. Feng shui w biurze określa, że najkorzystniejszym rozwiązaniem jest ustawienie biurka w taki sposób, aby siedzieć przodem do drzwi i tyłem do ściany. Idealnie ułożony mebel umożliwia maksymalną widoczność, nie ogranicza i zapewnia przyjemne widoki – uspokajające, ale kreatywne.

Obrazy i zdjęcia nieopodal biurka powinny działać inspirująco i produktywnie. Feng shui w biurze zachęca, aby pracownicy współdzielący biurko siedzieli obok siebie, a nie odwróceni do siebie twarzą lub plecami. 

Przeczytaj również:

Jak uporządkować przestrzeń na biurku? Zasady Feng Shui w biurze

Feng shui — biurko uporządkowane, które pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne, emocjonalne i fizyczne. Zasady Feng shui w biurze jednoznacznie określają, że na blacie musi panować ład, bo tylko on umożliwia zachowanie jasności umysłu i obniża poziom stresu. Poza tym, przestrzeń na biurku musi być dokładnie zaplanowana – dobrze, aby przedmioty znajdywały się w zasięgu ręki. Kable, przedłużacze? Nie mogą być widoczne! A wszystkie rozpraszacze koniecznie należy usunąć podczas codziennej pracy.

Jak może Ci pomóc nasza oferta?

Biuro Feng shui to miejsce, w którym środowisko kształtowane jest harmonijnie, a energia wszechświata może przepływać swobodnie, pobudzając wszystko, co pozytywne. W budowaniu przyjemnego biura niezwykle istotne jest biurko. Ważne, aby było nowe i pozbawione negatywnej energii. W naszej ofercie odnajdziecie nowoczesne modele, na których organizacja przestrzeni jest niezwykle prosta. 

Stilia oferuje biurka w różnym rozmiarze, które ułatwiają pracę, a jednocześnie nie przytłaczają pomieszczeń. Jeśli marzysz o Feng shui w biurze, to u nas znajdziesz modele, kolory i kształty biurek, które zdecydowanie pozwalają zachować pożądaną harmonię.