Aranżacja sali konferencyjnej — porady, inspiracje

Sala konferencyjna to odrębna przestrzeń w firmie, w której organizowane są szkolenia, konferencje, narady, spotkania biznesowe i prezentacje. To wyjątkowe miejsce spotkań najczęściej ze stołem lub kilkoma stołami, krzesłami, sprzętem technicznym i audiowizualnym. Aranżacja sali konferencyjnej powinna być spójna z wnętrzem, harmonijna i estetyczna. Przygotowaliśmy porady i inspiracje, dzięki którym stworzycie wymarzoną salę dla pracowników oraz klientów.

Funkcjonalna sala konferencyjna – aranżacja

Sala konferencyjna – aranżacja to temat, o którym projektanci wnętrz mogą opowiadać godzinami, ponieważ nie jest łatwym zadaniem odnaleźć kompromis między praktycznym, inspirującym i nowoczesnym wnętrzem.  Aranżacja sali konferencyjnej powinna być w pierwszej kolejności funkcjonalna, aby później spełniać inne oczekiwania. Jak stworzyć funkcjonalną przestrzeń? Oto kilka porad:

  • krzesła w sali powinny wyróżniać się komfortem,
  • dostęp do miejsc siedzących musi być swobodny,
  • funkcjonalna sala umożliwia idealny w odbiorze występ prelegentów,
  • ilość krzeseł nie może być mniejsza niż ilość uczestników,
  • aranżację sali konferencyjnej należy każdorazowo dostosować do potrzeb spotkania,
  • zestawy krzeseł i stołów konferencyjnych powinny być lekkie i możliwe do szybkiego przeniesienia.
wykładziny dywanowe

Aranżacja sali konferencyjnej a ustawienie krzeseł

Odpowiednie ustawienie krzeseł nierzadko wpływa na sukces spotkania. To, w jaki sposób zagospodarować przestrzeń miejscami siedzącymi, zależy od możliwości aranżacji sali konferencyjnej, ale i rodzaju spotkania, a także liczby uczestników. Bardzo często zdarza się, że sala konferencyjna – aranżacja za każdym razem ma za zadanie pełnić odmienną funkcję, a zatem również idealny układ aranżacji niekoniecznie musi być stały. Poznaj trzy, główne ułożenia krzeseł: teatralne, kameralne, w kształcie podkowy i wykreuj wymarzoną aranżację sali konferencyjnej.

Ustawienie teatralne krzeseł w sali konferencyjnej

Często nazwę ustawienie teatralne stosuje się zamiennie z układem kinowym. Aranżacja sali konferencyjnej w takim modelu oznacza rzędy ustawionych obok siebie krzeseł konferencyjnych bez stołów, skierowane w stronę centralnego punktu sali (miejsca, w którym wypowiada się prelegent). Ten niezwykle funkcjonalny model, wyglądem przypomina kino lub teatr i należy do najbardziej pojemnych propozycji dotyczących „sala konferencyjna – aranżacja”.

W ustawieniu teatralnym bardzo często krzesła wyposażone są w wyciągane pulpity, które służą do wykonywania notatek, czy też skorzystania z komputera. To układ pozwalający maksymalnie wykorzystać przestrzeń i zapewniający doskonałą widoczność.

Układ w kształcie podkowy

A może aranżacja sali konferencyjnej na wzór podkowy? Ustawienie stołów i krzeseł w kształcie litery „U” umożliwia swobodne przemieszczanie, a także tworzy wolną przestrzeń w środku sali dla prowadzących spotkanie.  Najczęściej w takim układzie krzesła dla uczestników wydarzenia ustawiane są na zewnątrz podkowy, ale można również wykorzystać wewnętrzną przestrzeń. To zdecydowanie koncepcja dedykowana większym pomieszczeniom, ponieważ ustawienie zajmuje dużo miejsca.

Układ kameralny

Sala konferencyjna – aranżacja „układ kameralny” to bardzo popularna i wygodna propozycja, preferowana przede wszystkim w mniejszych pomieszczeniach. Inaczej układ nazywany jest „przy stole” i rzeczywiście polega na zebraniu uczestników spotkania wokół jednego stołu. Stół a wokół niego krzesła lub kilka złączonych stołów w kształcie prostokąta albo kwadratu to właśnie układ kameralny. Umożliwia bezpośredni kontakt i swobodną wymianę zdań. 

Aranżacja sali konferencyjnej bez klasycznego stołu konferencyjnego?

Sala konferencyjna – aranżacja bez klasycznych stołów konferencyjnych? Tak naprawdę pomysł na sprzyjające spotkaniom wnętrze, ogranicza wyłącznie wyobraźnia. Aranżacja sali konferencyjnej nie musi być klasyczna, a może opierać się o np. wysokie stoliki koktajlowe pozbawione krzeseł, zdecydowanie oddalone względem siebie i umożliwiające głośniejsze rozmowy. To ustawienie, które sprzyja swobodnemu przemieszczaniu się uczestników. Propozycja dedykowana jest przede wszystkim wydarzeniom, którym towarzyszą również inne atrakcje m.in. przerwa na lunch, wręczanie wyróżnień, bankiet.

Sala konferencyjna - aranżacja z zespołem Stilii

Nowoczesna sala konferencyjna wyróżnia się przemyślanym designem, funkcjonalnością i możliwością różnych konfiguracji krzeseł i stołów – dostosowanych do okoliczności. Chcesz wzbogacić wnętrze swojej firmy o komfortową salę, w której z przyjemnością spędza się czas podczas zebrań, szkoleń i innych spotkań grupowych? Zaufaj specjalistom od aranżacji sali konferencyjnej!

Stilia od lat kreuje wnętrza biurowe, realizując funkcjonalne oraz niebanalne projekty. Aranżacja sali konferencyjnej może być oryginalna, ponadczasowa, a jednocześnie zachwycać estetyką i użytecznością.