Aranżacja recepcji: nowoczesna, elegancka i komfortowa

Recepcja ma ogromne znaczenie! To miejsce w hotelu, pensjonacie, firmie, którego celem jest odpowiednie przyjęcie gości. Recepcja bardzo często uznawana jest za wizytówkę marki, ponieważ to przestrzeń widoczna jako pierwsza po przekroczeniu progu budynku. Aranżacja recepcji niewątpliwie wpływa na pierwsze wrażenie. Może wzbudzić zachwyt i zachęcić do dalszego zwiedzania oraz nawiązywania kontaktów, a może również skutecznie odstraszyć potencjalnych gości i klientów. Od aranżacji recepcji często zależy więcej niż nam się z początku wydaje.

Aranżacja recepcji – dlaczego ważna?

Od dawna głównym zadaniem recepcji było przywitanie gości i zapewnienie możliwości przeczekania w spokoju na spotkanie, wizytę, wyznaczoną godzinę. Współczesna recepcja jest nie tylko funkcjonalna, ale również „szyta na miarę potrzeb” firmy. To nierzadko inspirujące wnętrze, które wpływa pozytywnie na nastrój przybyłych gości. Dlaczego jeszcze aranżacja recepcji jest tak ważna?

  • Kreuje wizytówkę firmy.
  • Ułatwia organizację pracy.
  • Wyróżnia na tle konkurencji.
  • Podkreśla indywidualny charakter.
  • Zachęca do zbudowania głębszych relacji.
  • Umożliwia oczekiwanie w optymalnych warunkach.
aranżacja recepcji
aranżacja recepcji

Jak powinna wyglądać profesjonalna aranżacja recepcji?

Profesjonalna aranżacja recepcji jest przede wszystkim przemyślana. Nowoczesny projekt oznacza: funkcjonalną, starannie zaaranżowaną, dostosowaną do potrzeb, a także komfortową przestrzeń! Nie istnieje jeden projekt aranżacji, który można zastosować w każdym miejscu, ponieważ recepcje powinny wyróżniać się indywidualnymi cechami, dostosowanymi do rodzaju prowadzonego biznesu.

Recepcja świadczy o podejściu do klienta, zatem musi być estetyczna i wygodna. Liczą się komfortowe krzesła i fotele, a także panujące we wnętrzu kolory – dostosowane do marki, budujące nastrój i umożliwiające chwile wytchnienia. To pomieszczenie, które powinno stać się częścią stylu panującego w całym budynku, a jednocześnie wyróżniać się, stanowiąc wizytówkę biznesu.

Profesjonalna aranżacja recepcji służy nie tylko gościom, ale przede wszystkim pracownikom. Niezbędne są meble, które ułatwiają organizację pracy. Bardzo ważne, aby przestrzeń dla zespołu i klientów była wyraźnie oddzielona, aby zewnętrzne osoby nie posiadały dostępu do widoku pulpitu komputera, czy też dokumentów.  Recepcje według nowoczesnych koncepcji wyróżniają się dobrą akustyką, ergonomicznym i funkcjonalnym układem, ale również kreatywnym podejściem do tematu.

Bardzo często sekret tkwi w detalach.  Miejsca, w których znajdują się rośliny, zazwyczaj stają się przyjemniejsze, a magiczne światło może rozbudzić pozytywne doznania.  Istnieją recepcje, które inspirują, motywują, wyciszają albo wręcz przeciwnie – pobudzają. Nie ma jednego idealnego projektu są wyłącznie indywidualne preferencje.

 

Dostosuj aranżację recepcji do specyfiki Twojego biznesu

Aranżacja recepcji to przede wszystkim indywidualnie dobrany projekt do konkretnego biznesu. Od recepcji wymaga się nie tylko komfortu i ponadprzeciętnego designu. To miejsce, które powinno wyróżniać markę wśród konkurencji, a jednocześnie być perfekcyjnie dostosowane do specyfiki firmy.

Projektanci wnętrz inaczej zatroszczą się o aranżację recepcji w hotelu, w którym goście najczęściej dokonują zameldowania i wymeldowania, a inaczej w firmie marketingowej, gdzie mają miejsca spotkania biznesowe. Jeszcze inaczej może wyglądać recepcja w gabinetach medycznych, gdzie znajdują się setki dokumentów, a pacjenci w dużych kolejkach oczekują na swoją wizytę.

Perfekcyjnie dostosowana aranżacja recepcji wzbudza przyjemne odczucia wśród gości, klientów, pacjentów, ale również już na pierwszy rzut oka podpowiada, czym zajmuje się konkretna firma.

Sprawdź również nasze inne artykuły o podobnej tematyce:

O czym nie możesz zapomnieć, aranżując recepcję?

Recepcja ma ogromnie ważne zadanie – przywitać. Tworząc idealną aranżację recepcji, nie można zapomnieć o identyfikacji wizualnej marki, czyli o cechach kreujących wizerunek przedsiębiorstwa.

Nieopodal lady recepcyjnej powinny znajdywać się barwy specyficzne dla danej firmy, znak towarowy, czy też logo marki. Odwiedzający budynek muszą mieć pewność, że trafili w odpowiednie miejsce. Poza tym elegancka, nowoczesna recepcja nie tylko świeci przykładem, ale również daje namiastkę wrażeń, których można spodziewać się pozostając na dłużej w obiekcie.

Podsumowanie: aranżacja recepcji ze Stilią

Recepcja, z której wypływa pozytywna energia i do której chętnie się powraca wymaga: przemyślanej koncepcji, ponadczasowego stylu, a także funkcjonalności oraz najwyższej jakości mebli i materiałów wnętrzarskich. Aranżacja recepcji to bardzo często zadanie specjalne dla architektów wnętrz. Obiektywne spojrzenie na przestrzeń pozwala wydobyć z niej drzemiący potencjał.

Stilia kreuje wnętrza, które spełniają oczekiwania pracowników i klientów, a jednocześnie osiągają swoje cele biznesowe. Ogromne doświadczenie w tworzeniu komfortowych, funkcjonalnych i zachwycających recepcji, umożliwia realizowanie wraz z Stilią oryginalnych koncepcji – przepełnionych niebanalnymi rozwiązaniami w przestrzeni.

Profesjonalne doradztwo, kompleksowe wyposażenie wnętrza, jakość i aranżacja dostosowana do specyfiki branży to zalety, które wypływają ze współpracy z naszą marką.