Jak wybrać meble biurowe?

Meble biurowe służą nie tylko bezpośrednio pracy, ale również umożliwiają przechowywanie dokumentów i ułatwiają efektywną organizację. Starannie dobrane wyposażenie wnętrza sprzyja wydajności w trakcie wykonywania czynności zawodowych, a także poprawia samopoczucie. Z pasującymi do przestrzeni oraz potrzeb pracownika meblami – zdecydowanie można więcej! Zastanawiasz się, jak wybrać meble biurowe? To nie takie trudne, jeśli podczas dokonywania wyboru zastosujesz kilka wskazówek.  

Meble biurowe – przede wszystkim komfort użytkowania

Zadaniem mebli w biurze jest stworzenie warunków przyjaznych do codziennej pracy. W idealnym pomieszczeniu biurowym meble wyróżniają się nie tylko pięknem, ale również niezwykłym komfortem użytkowania. Umeblowana przestrzeń do pracy musi być dokładnie przemyślana, aby maksymalnie wpłynąć na produktywność pracowników. Meble biurowe sprzyjają pomieszczeniom, w których panuje ład i porządek. To m.in. z ich pomocą możliwa jest wygodna praca – zorganizowana, a także taka, w której wszystko ma swoje miejsce, a pracownik nie traci czasu na niezaplanowane działania.

Idealne meble gwarantują komfort na najwyższym poziomie! To produkty ergonomiczne, czyli nie tylko bezpieczne, ale także funkcjonalne i wygodne. Zapewniają przyjemną pracę oraz relaks.  

Sprawdź również inne artykuły:

Jakie meble biurowe powinny znaleźć się w Twoim biurze?

Tak naprawdę wybór odpowiednich mebli biurowych zależy od indywidualnych preferencji właściciela pomieszczenia, stylu wnętrza i możliwości przestrzeni. W niewielkich biurach ogromne znaczenie mają kompaktowe zestawy mebli biurowych, a nierzadko propozycje wykonywane na wymiar. W dużych przestrzeniach decyzję dotyczącą wyboru mebli ograniczają wyłącznie osobiste upodobania.

Co powinno znaleźć się w biurze? Przede wszystkim wygodne biurko komputerowe wyróżniające się trwałością i funkcjonalnością. Biurko może, ale nie musi posiadać liczne szuflady i półeczki. Kolejnym niezastąpionym elementem w przestrzeni biurowej jest krzesło – komfortowe, z możliwością regulacji i idealnie wyprofilowane. W pomieszczeniu tego typu często znajdują się meble biurowe – szafy i regały, w których przechowywane są wszelkiego rodzaju dokumenty oraz sprzęty. W miejscu, gdzie znajduje się więcej niż jedno biurko, można zastosować wyciszające ścianki, które zapewniają prywatność i podwyższają komfort pracy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając meble biurowe?

Wybierając meble biurowe, warto zwrócić uwagę na kilka elementów, aby maksymalnie zwiększyć satysfakcję z decyzji zakupowej:

  • meble należy dobrać do indywidualnych potrzeb pracownika,
  • produkty sprzyjające pracy powinny być przede wszystkim komfortowe i ergonomiczne,
  • trwałe propozycje o najwyższej jakości na dłużej będą perfekcyjnie pełniły swoje funkcje,
  • meble dostosowane do stylu wnętrza podwyższają estetykę pomieszczenia i zwiększają zadowolenie pracowników,
  • biurka z szufladkami ułatwiają organizację pracy,
  • meble do biura powinny optymalnie zagospodarować przestrzeń.

 

Sprawdź stworzone przez nas nowoczesne wnętrza biurowe

Jak dobrać krzesło do biurka?

Masz już swoje wymarzone biurko? To odpowiedni czas, aby dobrać do niego idealne krzesło.  Siedzisko samo w sobie powinno być wystarczająco miękkie, przyjemne w użytkowaniu i wygodne. Najlepsze krzesła do wielogodzinnej pracy wyróżniają się cechami ergonomicznymi i delikatnym – idealnym wyprofilowaniem. Perfekcyjne biurowe krzesła lub fotele: odciążają kręgosłup, a materiały, z których są wykonane, zapewniają optymalną cyrkulację powietrza nawet przy najwyższych temperaturach. Postaw na regulowany fotel z dodatkowymi funkcjami, jeśli chcesz idealnie dostosować siedzisko do biurka. Regulowana wysokość zagłówka i podłokietników, możliwość odchylenia oparcia, dostosowanie głębokości, a także pochylenia siedziska to dodatkowe zalety produktu.

Krzesło należy dostosować biorąc pod uwagę wysokość biurka. Przy standardowym blacie o wysokości 75 cm ważne jest, aby krzesło miało możliwość regulacji siedziska do 50 centymetrów, a przy pracy podłokietniki był mniej więcej na poziomie blatu biurka. Wybierając krzesło, można zasugerować się stylem wnętrza, a także aranżacją biurka, aby meble biurowe idealnie komponowały się ze sobą!

Sprawdź więcej informacji na temat aranżacji wnętrz:

Jak dopasować meble biurowe do aranżacji wnętrza?

Funkcjonalność i bezpieczeństwo mebli to nie wszystko. Liczy się również estetyka wykonania i odpowiedni styl. Meble biurowe nierzadko ulokowane są w miejscach widocznych przez klientów i stanowią wizytówkę firmy. Wybierając wyposażenie wnętrza, warto dostosować się do aranżacji pomieszczenia, aby biuro wyróżniało się przemyślaną koncepcją i harmonią.

W stylu nowoczesnym idealnie sprawdzają się funkcjonalne i minimalistyczne meble o wyrazistych kolorach, a także w odcieniach: czerni, beżu, szarości i bieli. To przede wszystkim proste konstrukcje. Połączenie drewna ze szkłem lub stalą charakteryzuje nowoczesne wyposażenie. Skandynawskie biuro to naturalne minerały, a także jasne i chłodne kolory. Meble biurowe pasujące do stylu klasycznego to drewniane produkty w naturalnych odcieniach oraz propozycje z bogatymi elementami i eleganckim designem.